Öğrenciler Bakan Çeliki Ziyaret Etti Uyeol
Öğrenciler Bakan Çeliki Ziyaret Etti Uyeol
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Öğrenciler Bakan Çeliki Ziyaret Etti

YazarMesaj
Avuк@T
Mσdєяaтσя
Mσdєяaтσя
Avuк@T

Öğrenciler Bakan Çeliki Ziyaret Etti Empty
MesajKonu: Öğrenciler Bakan Çeliki Ziyaret Etti   Öğrenciler Bakan Çeliki Ziyaret Etti Icon_minitimePtsi Nis. 13, 2009 8:10 pm

Öğrenciler Bakan Çelik'i Ziyaret Etti

Öğrenciler Bakan Çeliki Ziyaret Etti Makam2008
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Millî Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik'in makam koltuğuna Sincan İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Sıla Çeliktaş, vekili olarak da Altındağ İhsan Sungu İlköğretim Okulu öğrencisi Seda Kızılyar oturdu. Sıla Çeliktaş, "koltuğunu" Erzurum ve Şanlıurfa'dan gelen öğrencilerle de paylaştı.

Temsili bakanları, "protokol gereği olarak" kapıda karşılayan Bakan Çelik'e, Çeliktaş "Bu çiçekle istediğiniz zaman konuşabilirsiniz" diyerek saksıda bir çiçek sundu. Bakan Çelik, "temsili bakanlara" makam masasına kadar eşlik etti ve koltuğunu "Söz ve yetki sizde" diyerek Çeliktaş'a devretti.
Önce Hüseyin Çelik için yazdığı şiiri okuyan Sıla Çeliktaş, "ulusa bir mesaj vermek istediğini" belirterek, elindeki metinden şu mesajı aktardı: "Dün gece gözüme uyku girmedi, heyecanla bu anı bekledim ve işte buradayım. Gönlüm sevinç ve gururla dolu. Değerli büyüklerim, sevgili arkadaşlarım, sevgili atamız, biz çocuklara verdiği değeri 23 Nisan'ı armağan ederek gösterdi. Bugün sizlere içimden geldiği gibi seslenebiliyorsam, O'nun sayesindedir. Her 23 Nisan'da biz uğur böcekleri bir araya gelerek kardeşlik, dostluk ve barış şarkılarıyla parlıyoruz. İçimizi gururla ve neşeyle dolduran nice 23 Nisan'lara ulaşmak dileğiyle bayramımız hepimize kutlu olsun."
Bakan Çelik daha sonra "temsili bakanlara" birer çanta ve resim boya seti hediye etti. Sıla Çeliktaş hediyeyi alırken, "Teşekkür ederim, gerek yoktu, sadece bir öpücüğünüz yeterdi" sözleri üzerine Çelik, eğilerek Çeliktaş'ı öptü.
Daha sonra Erzurum Karayazı'dan gelen Nazım Doğan Çelik ve Şanlıurfa'dan gelen Neslihan Elçi isimli öğrenciler makam koltuğuna oturdular. Ankara'ya ilk kez geldiğini belirten 4. sınıf öğrencisi Nazım Doğan Çelik, "Türkiye'nin ve tüm dünya çocuklarının bu anlamlı günde yüzlerinin hep gülmesini istiyorum" dedi. Neslihan Elçi de başkente ilk kez geldiğini belirterek, kızların okutulması için yapılan kampanya nedeniyle teşekkür etti.
Daha sonra, Bakan Hüseyin Çelik, temsili bakanların elinden tutarak, 81 ilden gelen öğrencileri kabul edeceği Başöğretmen Salonu'na indi.
Bakan Çelik, burada illerden gelen 600 öğrenci ile öğretmenlerinin bayramını tek tek öperek kutladı ve öğrencilere resim boya seti, öğretmenlere de birer sözlük hediye etti. Bakan Çelik, öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi. Öğrenciler de Bakan Çelik'e geldikleri illere özgü hediyeler sundular.

Öğrenciler Bakan Çeliki Ziyaret Etti
1 sayfadaki 1 sayfası